Menu
O plesu

Program plesu

Velký sál

20:00   Slavnostní zahájení Plesu VŠE, úvodní slovo rektorky

20:05   Orchestr VŠE – Koncert a valčík k tanci

20:30   Big band Vladislava Brože

21:00   Křest kalendáře s významnými osobnostmi VŠE

21:15   Big band Vladislava Brože

22:00   Vystoupení finalistů VŠE HLEDÁ TALENT a předání cen (3. 4. a 5. místo)

Vyhlášení nejlepšího sportovce VŠE 2016

22:15   Big band Vladislava Brože

23:00   Vystoupení finalistů VŠE HLEDÁ TALENT a předání cen (1., a 2. místo)

23:15   Big Band Vladislava Brože + exkluzivní host Pavel Callta

23:55   Latino výuka tanců pro celý sál: salsa, merengue, bachata

0:00     Půlnoční překvapení - VŠE HAKA rozhýbe celý sál – maorský rituál předělaný na hrdost na VŠE předvede uskupení VŠE CREW

0:15     Big Band Vladislava Brože

1:30     Ukončení Plesu VŠE ve Velkém sálu Lucerny

Oblékli jste se ve stylu první republiky? Možná budete oceněni. V Lucerně se pohybují tajní agenti, kteří nejhezčím prvorepublikovým modelům předávají poukazy na pozornost, která je k vyzvednutí v restauraci.

Lucerna Music Bar

20:15   Videodiskotéka - DJ Mirek Rais

22:00   Koncert kapely Exil 51

22:45   Videodiskotéka - DJ Mirek Rais

23:00   Koncert kapely Other Way

23:45   Videodiskotéka - DJ Mirek Rais

0:30     Latinskoamerická diskotéka - DJ JESUS

1:30     Videodiskotéka - DJ Mirek Rais

5:00     Ukončení Plesu VŠE

Restaurace Hospoda v Lucerně

21:00 – 21:30 Smyčcové kvarteto BBQ
22:00 – 22:30 Smyčcové kvarteto BBQ
23:00 – 23:30 Smyčcové kvarteto BBQ


Úvodu se pro tento rok ujme symfonický Orchestr VŠE, který zahraje vídeňské valčíky k poslechu a tanci. Programu bude ve Velkém sále dominovat vystoupení finalistů soutěže VŠE HLEDÁ TALENT 2016. Novinkou je vyhlášení Sportovce VŠE. Krátce před půlnocí čeká na účastníky plesu překvapení v podobě tance VŠE HAKA (rituál hráčů rugby před zápasem – pro účely plesu byl přizpůsoben a snaží se v lidech probudit hrdost na VŠE). Přijďte to půlnoci na parket. Budeme rádi, když se zapojí celý sál. Bude se jednat o největší skupinovou HAKU v ČR.

V Lucerna Music Baru si můžete zatančit na disko a latino rytmy. Také zde vystoupí skupiny Other Way a Exil 51.

V Restauraci Hospoda v Lucerně bude až do ranních hodin k dispozici pestré menu studených i teplých jídel a originální míchaný nápoj "Drink VŠE". Atmosféru restaurace oživí smyčcové kvarteto Bowbreakers.

Po celou dobu programu budou k dispozici 2 fotokoutky, kde budete moci zapózovat sami nebo ve skupince s dobovými rekvizitami. Zároveň každý návštěvník plesu si může odnést jednu vytištěnou fotografii.

Program ve velkém sálu skončí v 02:00 a v Music Baru a Restauraci v 05:00.


Ples 2016 - plakát

Minulý ples

Reprezentační ples VŠE se konal tradičně první středu v prosinci v Paláci Lucerna. Květiny zaplavily Velký sál, Music bar i Restauraci. Důvodem byl letošní dress code v květinovém stylu. Účastníci plesu mohli ozdobit svůj oděv či účes květinou a přihlásit se tak zároveň k fakultě, se kterou sympatizují. Každá fakulta měla svou barvu: FFÚ fialovou, FMV oranžovou, FPH tmavě modrou, FIS šedou i bílou, NF světle modrou a FM růžovou.

Po celou dobu plesu se v Lucerně pohybovali tajní agenti, kteří nejhezčím květinovým modelům předávali poukazy na pozornost, kterou byl Drink VŠE.

Reprezentační ples VŠE zahájila paní rektorka, která tak otevřela již pátý ročník této tradiční a největší společenské akce naší školy. Následovalo vystoupení Symfonického orchestru, který zahrál valčíkové melodie k poslechu i tanci. Nechyběl ani Big band Vladislava Brože, se kterým v průběhu večera vystoupil Pavel Callta a přidal i svůj hit Terapeut. Kariéra Pavla Callty šla strmě vzhůru, jeho písničky můžete slyšet z rádií. Málokdo ale ví, že studoval na VŠE. To byl také důvod, proč jsme ho pozvali na Ples VŠE.

Nechybělo ani finále soutěže VŠE HLEDÁ TALENT. Na prvním místě se umístila Gabriela Horníčková a Michaela Listová s duetem Tell him od Barbary Streisand a Celine Dion. Další místa obsadila vystoupení jako je pole dance, zpěv, zábavně taneční choreografie nebo kouzelnická show.

Studentská kapala Other Way zahrála Song o VŠE, který se jmenuje přesně takto: "Nejlepší je? VŠE" Na přání diváků ji kapela pro velký úspěch zahrála 2x za večer.

Půlnoční překvapení přišlo v podobě Mr. Beana. Z různých koutů sálu se jich začalo objevovat hned několik. Nakonec předvedli na pódiu tanec z klipu "Call on me".

Ples končil v ranních hodinách v Music baru, kde měli možnost i ty nejvytrvalejší tanečníci předvést své umění téměř do svítání.

Fotografie z plesu jsou ke shlédnutí na Facebooku: https://www.facebook.com/PlesVSE/photos_stream?tab=photos_albums

Budeme se na Vás těšit i příští rok v novém termínu 30. listopadu 2016. Ples bude ve stylu 1. republiky.

VŠE se zároveň v roce 2016 připojí k akci Movember, takže pánové, čekáme Vás s dlouhým vousem :), ale povinnost to samozřejmě není, nicméně nejlepší prvorepublikové modely v dámském či pánském provedení budou opět odměněny.


Facebook