Menu
Předchozí ročníky

Pro informace o daném ročníku klepněte na číslo roku.


2018

Zavzpomínejte na skvělou atmosféru andělského plesu - podívejte se na video:
https://www.facebook.com/PlesVSE/videos/377068049780497/

2017

Reprezentační Ples VŠE 2017 se konal ve stylu klobouků dne 6. prosince v pražské Lucerně. Ples byl slavnostně zahájen paní rektorkou a symfonickým Orchestrem VŠE. Vrcholem programu bylo vystoupení finalistů soutěže VŠE HLEDÁ TALENT 2017. Soutěž oceňuje schopnosti a dovednosti, které ekonomové mají vedle svého profesního zaměření, a je otevřena všem studentům, absolventům i zaměstnancům VŠE. V případě zájmu zúčastnit se dalšího ročníku soutěže VŠE HLEDÁ TALENT, je třeba vyplnit formulář na stránce www.vsehledatalent.cz, kde se dozvíte i více informací o soutěži.

Půlnoční překvapení předvedlo uskupení studentů VŠE CREW, kteří rozhýbali všechny na parketu ve hvězdném stylu diskotékových hitů. V Lucerna Music Baru zněl koncert kapely HighLights, která vyhrála 1. místo v soutěži kapel VŠE 2017. V příjemném prostředí restaurace účastníci mohli pohovořit s přáteli. Součástí plesu byly také dva fotokoutky. Ples končil v ranních hodinách v Music baru, kde měli možnost i ty nejvytrvalejší tanečníci předvést své umění téměř do svítání. Fotografie z plesu jsou ke shlédnutí na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/PlesVSE/photos/

Budeme se na Vás těšit i příští rok.

2016

Šestý ročník společenské akce Reprezentační ples VŠE navazuje na obnovenou tradici plesů školy. Absolventi měli možnost získat vstupenku na ples v rámci členství v Klubu absolventů.

Reprezentační Ples VŠE 2016 se konal ve stylu 1. republiky dne 30. listopadu 2016.
VŠE se zároveň v roce 2016 připojila k akci Movember.

Krátce k programu plesu:
Brány pražské Lucerny se otevřely ve středu 30. listopadu 2016 v 19 hod. Ples byl slavnostně zahájen o hodinu později. Úvodu se ujal symfonický Orchestr VŠE, který zahrál vídeňské valčíky k poslechu a tanci. Programu ve Velkém sále dominovalo vystoupení pěti finalistů soutěže VŠE HLEDÁ TALENT 2016. Celý večer ve Velkém sálu doprovázel k tanci Big band Vladislava Brože.

V Lucerna Music Baru zněly disko a latino rytmy. V Restauraci Hospoda v Lucerně bylo až do ranních hodin k dispozici pestré menu studených i teplých jídel a originální míchaný nápoj "Drink VŠE".

Více o Reprezentačním plesu VŠE vám prozradí stránka www.plesvse.cz.

Zavzpomínat na skvělou atmosféru Plesu VŠE 2012 můžete prostřednictvím videa.
Pro ty, kteří na plese nebyli, může být video zároveň pozvánkou na příští ročník.

Ples končil v ranních hodinách v Music baru, kde měli možnost i ty nejvytrvalejší tanečníci předvést své umění téměř do svítání.
Fotografie z plesu jsou ke shlédnutí na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/PlesVSE/photos/.

Budeme se na Vás těšit i příští rok.

2015

Reprezentační ples VŠE se konal tradičně první středu v prosinci v Paláci Lucerna. Květiny zaplavily Velký sál, Music bar i Restauraci. Důvodem byl letošní dress code v květinovém stylu. Účastníci plesu mohli ozdobit svůj oděv či účes květinou a přihlásit se tak zároveň k fakultě, se kterou sympatizují. Každá fakulta měla svou barvu: FFÚ fialovou, FMV oranžovou, FPH tmavě modrou, FIS šedou i bílou, NF světle modrou a FM růžovou.

Po celou dobu plesu se v Lucerně pohybovali tajní agenti, kteří nejhezčím květinovým modelům předávali poukazy na pozornost, kterou byl Drink VŠE.

Reprezentační ples VŠE zahájila paní rektorka, která tak otevřela již pátý ročník této tradiční a největší společenské akce naší školy. Následovalo vystoupení Symfonického orchestru, který zahrál valčíkové melodie k poslechu i tanci. Nechyběl ani Big band Vladislava Brože, se kterým v průběhu večera vystoupil Pavel Callta a přidal i svůj hit Terapeut. Kariéra Pavla Callty šla strmě vzhůru, jeho písničky můžete slyšet z rádií. Málokdo ale ví, že studoval na VŠE. To byl také důvod, proč jsme ho pozvali na Ples VŠE.

Nechybělo ani finále soutěže VŠE HLEDÁ TALENT. Na prvním místě se umístila Gabriela Horníčková a Michaela Listová s duetem Tell him od Barbary Streisand a Celine Dion. Další místa obsadila vystoupení jako je pole dance, zpěv, zábavně taneční choreografie nebo kouzelnická show.

Studentská kapala Other Way zahrála Song o VŠE, který se jmenuje přesně takto: "Nejlepší je? VŠE" Na přání diváků ji kapela pro velký úspěch zahrála 2x za večer.

Půlnoční překvapení přišlo v podobě Mr. Beana. Z různých koutů sálu se jich začalo objevovat hned několik. Nakonec předvedli na pódiu tanec z klipu "Call on me".

Ples končil v ranních hodinách v Music baru, kde měli možnost i ty nejvytrvalejší tanečníci předvést své umění téměř do svítání.

Fotografie z plesu jsou ke shlédnutí na Facebooku: https://www.facebook.com/PlesVSE/photos_stream?tab=photos_albums

Budeme se na Vás těšit i příští rok v novém termínu 30. listopadu 2016. Ples bude ve stylu 1. republiky.

VŠE se zároveň v roce 2016 připojí k akci Movember, takže pánové, čekáme Vás s dlouhým vousem :), ale povinnost to samozřejmě není, nicméně nejlepší prvorepublikové modely v dámském či pánském provedení budou opět odměněny.


2014

Tradice se mají dodržovat a Ples VŠE není výjimkou. Již čtvrtý ročník této společenské akce proběhl 3. prosince v prostorách pražské Lucerny. V průběhu večera nechybělo ani vyhlášení soutěže VŠE HLEDÁ TALENT.

Škraboška všude, kam se člověk podívá. Ano, letošní ples proběhl v benátském stylu. Kdo zapomněl doplněk doma, mohl si ho vzít od pořadatelů u vchodu do sálu. Na začátku zahrál Orchestr VŠE vídeňské valčíky, poté se ujala slova paní rektorka Vysoké školy ekonomické Prof. Ing. Hana Machková, CSc., která oficiálně akci zahájila. V průběhu večera hrál Big band Vladislava Brože. V Lucerna Music Baru návštěvníci mohli tančit na písně všech žánrů nebo se podívat na lightshow od skupiny HYPNOTICA. Také zde vystoupila hudební skupina HitFakers.

Paní rektorka vyhlásila vítěze každoroční soutěže VŠE HLEDÁ TALENT. Tu letos vyhrála tanečnice Olga Kalinová se svým partnerem Martinem Štumarem. Návštěvníkům zatančil standardní tance v nestandardním podání na rytmus francouzské písně. Na druhém místě se umístil zahraniční student Kristian Lakari, který diváky nadchl vystoupením na saxofon. Třetí místo obsadila dívčí taneční skupina 4Fusion se svým tanečním mixem.

Píseň z Pomády Greased Lightning nenechala nikoho klidným.

Před půlnocí se zájemci mohli naučit v Lucerna Music Baru salsu nebo merengue. Naopak Velký sál Lucerny rozvlnily melodie z nesmrtelného filmu Pomáda. VŠE Crew si po roce pro návštěvníky připravila společné tancování, které nikoho nenechali v klidu sedět. Zazněly písně jako Greased Lightning, Summer nights nebo We go together.

Program celého Plesu končil v ranních hodinách. Akci navštívilo okolo tři a půl tisíce lidí a jako v loňských letech opět se jednalo o akci, na kterou se bude dlouho vzpomínat.

Budeme se na Vás těšit na dalším ročníku, který se uskuteční 2.12.2015.


2013

Dne 4. prosince 2013 se opět po roce otevřely brány pražské Lucerny, aby se v prostorech Velkého sálu, Lucerna Music Baru a Restaurace v Lucerně uskutečnil již čtvrtý ročník Reprezentačního plesu Vysoké školy ekonomické.

Jedná se o největší ples v České republice a jeden z největších v Evropě. Akce byla výjimečná i proto, že se konala v rámci oslav výročí 60 let od založení Vysoké školy ekonomické. Na návštěvníky čekal jako již tradičně pestrý program plný tance, zábavy i atraktivních vystoupení.

Novinkou bylo přenesení části programu do nejmenšího ze tří prostorů – art deco restaurace Hospoda v Lucerně, kde vystoupilo v několika blocích smyčcové kvarteto Bowbreakers. Ples byl ve Velkém sálu Lucerny zahájen pásmem vídeňských valčíků v podání Symfonického orchestru VŠE. Poté nastoupil Big Band Vladislava Brože, který hrál k poslechu i tanci až do konce programu. Večer zpestřila vystoupení finalistů soutěže VŠE HLEDÁ TALENT 2013, která oceňuje umění studentů i absolventů VŠE. V roce 2013 se na nejvyšších příčkách umístili tanečníci s mezinárodní třídou, profesionální akrobaté a sóloví zpěváci. V Lucerna Music Baru se návštěvníci plesu mohli bavit na videodiskotéce, která nabídla pestrou směs žánrů i oblíbené latino rytmy. Na své si přišli i příznivci ostřejší muziky, kterou během svého hodinového koncertu hrála rocková skupina Other way. Z Lucerna Music Baru bylo možné projít přímo do restaurace, kde si mohli návštěvníci plesu, až do ranních hodin vybrat z menu studených i teplých jídel a ochutnat již tradiční míchaný nápoj „Drink VŠE“.

Reprezentačního plesu VŠE se zúčastnilo více než 3000 návštěvníků. Jednalo se o důstojné vyvrcholení celého roku oslav 60 let výročí od založení Vysoké školy ekonomické v Praze.


2012

Druhý Reprezentační ples Vysoké školy ekonomické v Praze proběhl 5. prosince 2012. Obnovená tradice plesů láká ve velkém studenty, pedagogy, absolventy, zaměstnance i přátele Vysoké školy ekonomické v Praze. Bohatý program, pestrá směs hudby, tři sály a zábava až do ranních hodin jsou garancí hezkého zážitku, který se opakuje jen jednou za rok. Již podruhé tuto společenskou akci hostila pražská Lucerna a její tři sály. Návštěvníci plesu se bavili společenským tancem ve Velkém sále, diskotékou v Lucerna Music Baru a na dobré jídlo a pití vyrazili do restaurace Hospoda v Lucerně.

Ples byl zahájen slovy pana rektora Richarda Hindlse a Symfonickým orchestrem VŠE. V průběhu večera vystoupili finalisté soutěže VŠE HLEDÁ TALENT 2012, která i tento rok měla vynikající úroveň. Dalším vrcholem plesu bylo hudební vystoupení Lucie Wagnerové (NF), která ohromila Lucernu svým zpěvem a rektor Richard Hindls ji doprovázel hrou na piano.

O půlnoční překvapení ve Velkém sále se postaral host z Asie, který rozhýbal naprosto zaplněný parket skupinovým tancem Gangnam style. V Lucerna Music Baru, kromě tradičně skvělé videodiskotéky Mirka Raise a latinodiskotéky DJ Jesuse, vystoupili loňští vítězové VŠE HLEDÁ TALENT – uskupení Freestyle Union.

Po půlnoci Music Bar rozhýbali členové známé skupiny Maxim Turbulenc. Restaurace Hospoda v Lucerně byla klidovou zónou, která po celou dobu plesu nabízela menu teplých jídel a širokou nabídku nápojů. Návštěvníkům restaurace neuniklo nic z dění plesu, protože na všech obrazovkách v restauraci běžel přímý přenos z Velkého sálu.

Oproti minulému roku došlo ke zlepšení zvuku a vzduchotechniky, takže návštěvníkům plesu nebylo tolik horko a navíc si vystoupení a další program mohli lépe poslechnout.

2011

Na prvním ročníku Plesu VŠE se ve Velkém sále pražské Lucerny sešlo přes 3000 studentů, absolventů a pedagogů VŠE.

Prostory Lucerny se staly také dějištěm vyhlášení výsledků historicky prvního ročníku soutěže VŠE HLEDÁ TALENT. Kompletní reportáž z plesu si můžete přečíst zde .


2010

Nultý ročník Plesu VŠE hostil asi tisícovku tancechtivých ekonomů v Národním domě na Vinohradech. Ani sněhová vánice nezabránila 1. prosince 2010 účastníkům, aby si ve Velkém sále zatančili na hity v podání Big bandu Vladislava Brože, zhlédli vystoupení standardních i latinsko-amerických tanců nebo adrenalinové vystoupení bikera Petra Krause, který s kolem předváděl neuvěřitelné kousky.

Soutěž o zajímavé ceny uspořádal Studentský list. Na vedlejší scéně v Raisově sále mezitím uším hostů s modernějším hudebním vkusem lahodil DJ. Přerušil ho jen hodinový koncert skupiny Niceland a vystoupení profesionálních jojerů z dua Sleeperz.

Bohatý program zajistil vynikající atmosféru a spokojenost ve tvářích všech zúčastněných, jež zaručila, že se akce těší na své pokračování. Kompletní reportáž z plesu si můžete přečíst zde .


Facebook